Tenis stołowy

Półfinał w wowjewództwie małopolskim

Dziewczęta z grupy starszej, reprezentowały szkołę w Czechówce, gminę i powiat na półfinałach wojewódzkich w tenisie stołowym, zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. To ogromny sukces dostać się do tego etapu, biorąc pod uwagę, że na tym poziomie spotykają się głównie zawodniczki z poszczególnych klubów.

W zawodach drużynowych szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIII (Magdalena Stachura, Oliwia Gorczyca i Anna Szczurek), natomiast na zawody indywidualne zakwalifikowała się Magdalena Stachura. Zmagania dziewczyn odbywały się na hali „Gorce” w Nowym Targu.

W turnieju drużynowym dziewczęta walczyły bardzo  dzielnie i zacięcie. Dwie szkoły z powiatu nowotarskiego były poza zasięgiem, które bardzo często występują na zawodach ogólnopolskich. Mecze rozgrywane były do 3 wygranych setów. W przypadku zwycięstwa jednej zawodniczki, a przegranej drugiej, rozgrywano mecz deblowy, również do 3 zwycięstw w setach. Nasze uczennice po długiej i ciężkiej rywalizacji wywalczyły III miejsce. Duma i prestiż był ogromny.

Zawody indywidualne odbyły się w późniejszym terminie, również w Nowym Targu. Każdy powiat był reprezentowany przez 6 najlepszych zawodniczek. Powiat myślenicki reprezentowała uczennica ze Szkoły Podstawowej w Czechówce  - Magdalena Stachura. Mecze rozgrywane były na mistrzowskim poziomie. Do finałów wojewódzkich przechodziło 6 najlepszych zawodniczek turnieju. Po długiej i wyczerpującej rywalizacji w gronie najlepszych znalazły się: 5 zawodniczek z powiatu nowotarskiego i 1 zawodniczka z powiatu myślenickiego (Magdalena Stachura – SP Czechówka). Finały województwa małopolskiego odbędą się na początku kwietnia. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Oto linki do fragmentów meczów:

link 1

link 2