Apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja

W coroczny kalendarz szkolnych uroczystości wpisany jest apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którego celem jest rozwijanie zainteresowań historią Ojczyzny oraz rozbudzanie uczuć patriotycznych.

30 kwietnia odbyła się szkolna uroczystość z okazji zbliżającej się rocznicy. Montaż słowno - muzyczny, przedstawiający ówczesną sytuację polityczną Polski, był dla uczniów niezapomnianą lekcją patriotyzmu. Części literackiej towarzyszyła prezentacja multimedialna, która przybliżyła tło historyczne związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Dla młodszych wychowanków przygotowano natomiast kolorowankę i krzyżówkę o tematyce patriotycznej. Uroczystość została prygotowana przez uczniów klas VI i VII oraz nauczycieli p. Mariolę Trojąńską i p. Justynę Ślusarczyk.