Gminny Dzień Dziecka w naszej szkole.

Dzisiaj jest Dzień Dziecka - wielkie święto
mój maluchu uśmiechnięty.
Zawsze wesół, pełen werwy,
radosną minkę masz bez przerwy
Nasz maluszku ukochany
bądź nam zawsze tak wspaniały!

Jednym z najbardziej wyczekiwanych przez najmłodszych dniem jest zdecydowanie dzień dziecka, kojarzony z radosną zabawą i beztroskim świętowaniem. Jest to doskonała okazja do organizacji licznych imprez poświęconych właśnie dzieciom. Z wielką ochotą sami stajemy się współuczestnikami dziecięcych uroczstości, ponieważ w każdym z nas drzemie wspomnienie beztroskich dziecięcych lat. Tegoroczny Gminny Dzień Dziecka odbył się w niedzielę 2 czerwca przy Szkole Podstwowej im. Św Brata Alberta w Czechówce. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 14.00. Wójt Gminy Siepraw Tadeusz Pitala, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czechówce Pani Stanisława Kasprzycka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sieprawiu Pani Natalia Postrzech przywitali zgromadzonych gości, przekazując specjalne życzenia dla wszystkich obchodzących swoje święto dzieci. Imprezę rozpoczęły występy utalentownych przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej w Czechówce. Dzieci pod czujnym okiem swoich nauczycielek wykonały przepiękne tańce począwszy od rock and rolla poprzez taniec kwiatów, taniec pszczółek aż do nowoczesnego hip hopu. Występy zachwycił wszystkich uczestników imprezy. Dzieci zachwycone były również zabawami z Bemolem i Wiolinką-bawili wszystkich zgromadzonych wyśmienicie. Nie zabrakło też konkursów sprawnościowych, dzieciaki rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych za co oczywiści były odpowiednio nagradzane. Szaleństwa, gry i zabawy trwały w najlepsze długie godziny, towarzyszyła im wesoła dziecięca muzyka, konkursy z nagrodami, oraz pyszne lody. Najbardziej wyczekiwane były jak zwykle tzw. „dmuchańce”, czyli zjeżdżalnie dla dzieciaków, które ufundowała Gmina Siepraw. Podczas festynu nie było czasu na nudę. Program przygotowany przez organizatorów był pełen atrakcji. Jedną z największych atrakcji oferowanych podczas imprezy było malowanie dziecięcych twarzy w najprzeróżniejsze wzory. Nauczycielki wyczarowywały na buziach naszych milusińskich bajkowe światy, wzbogacając ich wspomnienia z dnia dziecka o to niepowtarzalne przeżycie. Niekończąca się kolejka oczekujących dzieciaków, świadczyła bardzo dobitnie o popularności i podziwie dla ich talentu. Atmosferę umilał nam Pan Konrad Sołtys, który z wiekim zaangażowaniem prowadził imprezę. Dziękujemy także Radzie Rodziców za ciasta, napoje, grilowane kiełbaski a przede wszystkim dbałość o to, by dzieciom niczego nie brakowało. Festyn cieszył się dużą popularności między mieszkańcami innych miejscowości, którzy chętnie nas odwiedzili. Był to mile spędzony dzień w towarzystwie znajomych. Atmosfera dobrej zabawy sprawiła, że dzieci tryskały dobrym humorem a dzień ten należał do wyjątkowych i bardzo udanych.