Lekcja wychowawcza

W dniu 30 kwietnia 2019 r. w klasie II przeprowadzone zostały zajęcia wychowawcze na temat: "Bezpieczni  w szkole - czyli jak dobrze rozwiązywać konflikty".

Lekcja wychowawcza miała charakter otwarty, przeprowadzona była przez nauczycieli: Marię Durek i Annę Matogę oraz panią psycholog - Jolantę Basistę. Celem lekcji było pokazanie dzieciom właściwych sposobów rozwiązywania konfliktów rówieśniczych, rozwijanie umiejętności społecznych uczniów oraz profilaktyka przeciw ryzykownym zachowaniom.

Uczniowie w czasie zajeć chetnie podejmowali aktywnosć zadaniową, uczestnnicząc w różnego rodzaju aktywnościach. Pracowali nie tylko indywidualnie, ale również grupowo, ucząc sie zgodnej współpracy. Odgrywając scenki dramowe, nauczyli się, jak prowadzić rozmowę w sytuacjach konfliktoiwych, aby uniknąć niebezpiecznych zachowań. Ewaluacją zajęć było wspólne wykonanie zadania na temat - "Budujemy bezpieczną szkołę".