Wycieczka klas I-III

W październiku uczniowie klas I, II i III mieli okazję wyjechać na wycieczkę do Krakowa. Organizatorem wycieczki szkolnej była wychowawczyni klasy III, Maria Durek.

Celem wyjazdu był spektakl w Teatru Kultureska i zwiedzanie Muzeum Podziemi Rynku. „Kolory Miasta” to interaktywny spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen magii i dobrego humoru. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu poprzez animacje, piosenki, konkursy i towarzyszące im emocje. Nauczyły się jak ludzie mogą „odczarować” polskie miasta, aby stały się czyste, ekologiczne i kolorowe. W Muzeum Podziemi Rynku Krakowa uczniowie wieloma zmysłami doświadczyli, jak wyglądało życie krakowian w średniowieczu. Dowiedzieli się wielu ciekawostek, m.in. że kiedyś jadano na cynie i stad pochodzi słowo „naczynie”, że kilogram soli w przeszłości wart był pół kilograma złota oraz, że nazwa zupy „rosół” wzięła się od „rozsalania” w wodzie słonego mięsa. Interaktywna, pełna wrażeń muzealna lekcja historii na długo pozostanie w pamięci dzieci.