Zbiórka zabawek dla Karolinki

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole zbiórka zabawek, gier, puzzli i książek dla chorej na białaczkę Karolinki Płachty z Zakliczyna, która po raz trzeci zmaga się z tą ciężką chorobą.

Od czerwca 2019 r. nieprzerwanie przebywała w krakowskim szpitalu na oddziale onkologicznym. Zgodnie z ideą patrona naszej szkoły, postanowiliśmy podzielić się z innymi i być „dobrym jak chleb”. Pomysł o zbiórce urodził się spontanicznie i takie same były jego efekty. Postanowiliśmy zadbać o uśmiech Karolinki. Wiele dzieci i rodziców chętnie włączyło się do akcji charytatywnej. Po kilku dniach mieliśmy już kilkanaście paczek pełnych zabawek, książek i różnych gier. Dzieci także przygotowały własnoręcznie robione kartki z życzeniami.

Z tego miejsca chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji i podarowali uśmiech tej małej dziewczynce.