Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Starostwo Powiatowe w Myślenicach informuje, że od 17 maja  uczniowie klas ósmych mogą logować się w systemie elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych powiatu myślenickiego na stronie malopolska.edu.com.pl i wybierać oddziały, do których chcą kandydować.

Starostwo Powiatowe w Myślenicach informuje, że od dzisiaj uczniowie klas ósmych mogą logować się w systemie elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych powiatu myślenickiego na stronie malopolska.edu.com.pl i wybierać oddziały, do których chcą kandydować.

Po wybraniu oddziałów kandydaci składają wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej pierwszego wyboru, czyli tej w której znajduje się oddział wybrany w pierwszej kolejności.

Termin składania wniosków mija 21 czerwca 2021 r. o godz. 15.00.

Kandydaci mogą wybrać dowolną liczbę oddziałów w maksymalnie 3 szkołach. Oddział wybrany jako pierwszy, to oddział, do którego kandydat chce się dostać w pierwszej kolejności. Kolejne powinny być te, na których najmniej zależy kandydatowi. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były przemyślane.

W powiecie myślenickim funkcjonują następujące szkoły ponadpodstawowe:

???? Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach
???? Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach, ZSTE
???? I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Myślenicach
???? Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach
???? Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach
???? ZSOiZ Lubień

Źródło: Starostwo Powiatowe w Myślenicach

Termin składania wniosków mija 21 czerwca 2021 r. o godz. 15.00.

W powiecie myślenickim funkcjonują następujące szkoły ponadpodstawowe:

Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach
 Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach, ZSTE