Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły- wizyta policjantów w klasach I-III

W czwartek, 9 września 2021 r., policjanci z Komendy Powiatowej w Myślenicach odwiedzili naszą szkołę.

Mundurowi rozmawiali z dziećmi młodszych klas o bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły. W trakcie pogadanki uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na właściwe przechodzenie przez jezdnię oraz poruszanie się pieszych lewą stroną drogi. Mundurowi podkreślili, jak istotne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku oraz we wczesnych godzinach rannych, dzięki czemu piesi i rowerzyści są widoczni na drodze. Funkcjonariusze podkreślili również istotę bezpiecznego podróżowania samochodem, przypominając dzieciom o konieczności jazdy w fotelikach oraz zapinania pasów.

Gdy zamierzasz przejść ulicę,

na chodniku przystań bokiem,

popatrz w lewo bystrym okiem,

skieruj w prawo wzrok sokoli,

znów w lewo spójrz powoli.

Jezdnia wolna - więc swobodnie

mogą przez nią przejść przechodnie!