Wycieczka do wioski indiańskiej w Szczyrzycu

W czwartek 28 października uczniowie klasy trzeciej wybrali się na wycieczkę do "Wioski indiańskiej" w Szczyrzycu.

Po wiosce zostali oprowadzeni przez panią przewodnik, która zapoznała ich z tradycjami i elementami kultury indiańskiej. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu opowieści i legend rdzennych mieszkańców Ameryki. Oglądali rękodzieła i scenki przedstawiające fragmenty z życia Indian. Następnie wzięli udział w zorganizowanych grach terenowych gdzie ćwiczyli różne sprawności w tym strzelanie z łuku. Całość zakończyła się warsztatami rękodzielniczymi, na których każdy wykonał swój indiański amulet z prawdziwej skóry. Uczniowie miło i interesująco spędzili  czas ucząc się poprzez zabawę. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.