Zabawa andrzejkowa w klasach I-III

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem tradycji i obrzędów ludowych.

Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W dniu 25.11.2021 w klasach I-III odbyły się zabawy andrzejkowe. Uczniowie wraz z nauczycielami , kultywując tradycje wykonywali różne wróżby: lano wosk przez dziurkę od klucza, przebijano igłą papierowe serca z napisanymi imionami. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) but jako pierwszy przekroczy próg. Uczniowie tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Sale zostały udekorowane kolorowymi balonami oraz serpentynami. Uczniowie przyszli do klas z wróżbami.  Czarodziejskie dekoracje wprowadzili uczniów w świat magii. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, przygowanego prze zrodziców oraz malowania twarzy.