tel. / fax.: 12 274 65 70

spczechowka@interia.pl

Adres

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Czworoboju Atletycznym

SP nr 3 w Myślenicach była gospodarzem powiatowych Igrzysk Dzieci w Czwórboju lekkoatletycznym chłopców i dziewcząt, a organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach. Do rywalizacji przystąpili Mistrzowie Gmin z powiatu myślenickiego.

Nasza szkoła reprezentowała gminę Siepraw zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, ponieważ wygrali etap gminny. Każda drużyna składała się z 6 zawodników. Każdy zawodnik startował w 4 konkurencjach: bieg na 60 m., skok w dal, rzut piłką palantową i bieg długi (600 m. dziewczęta i 1000 m. chłopcy). Każda osoba zdobywała punkty z wszystkich konkurencji i suma punktów decydowała o zdobytych miejscach.

Emocje towarzyszyły podczas każdej konkurencji, a w trakcie ogłaszanie wyników sięgnęły zenitu. W kategorii dziewcząt nasza szkoła zajęła IV miejsce, niewiele tracąc do III miejsca. Żal był tym większy, ponieważ Nikola tuż przed etapem powiatowym skręciła nogę i musiała być zastąpiona, a była jedną z najlepszych uczestniczek zawodów gminnych. W kategorii chłopców emocje były do samego końca, ponieważ miejsca były wyczytywane od ostatniego aż do pierwszego i z każdą następną wyczytaną szkoła serce biło mocniej. Kiedy zostały tylko dwie szkoły, w tym my, wiedzieliśmy, że jest to już i tak wielki sukces, a największą niespodzianką okazało się jak organizator powiedział, że II miejsce zajęła szkoła z Myślenic. I tak nasi chłopcy okazali się najlepsi w powiecie.

skład drużyny dziewcząt:                                                     skład drużyny chłopców:

Roksana Kaczor                                                                    Mikołaj Nowak

Magdalena Kożuchowicz                                                      Jakub Skałka

Nikola Talaga                                                                         Maciej Cygan

Natalia Góra                                                                          Kamil Baran

Klaudia Nowak                                                                      Kacper Fijoł