Dzień z bajką, baśnią i legenda w klasie I

W piątek 18 listopada klasa pierwsza wraz ze swoją wychowawczynią Moniką Horecką spędziła lekcje w bajkowej krainie.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od czytania ulubionych wierszy Jana Brzechwy. Nie zabrakło "Prota i Filipa", "Kłamczuchy", "Samochwały", "Kaczki Dziwaczki" a także innych zwierząt. Pani bibliotekarka Stanisława Kasprzycka zadbała o właściwy dobór książek - nie zabrakło nowości czytelniczych zakupionych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Następnie koleżanki z klasy czwartej - pod okiem polonistki Pani Marioli Trojańskiej - przebrane za baśniowe postacie uraczyły dzieci czytaniem baśni braci Grimm. Pierwszoklasiści wysłuchali min. "Roszpunkę", "Królewnę Śnieżkę", "Jasia i Małgosię. Zachwytom i radości nie było końca. Równie wielką atrakcją był występ klasy trzeciej pod kierunkiem Pani Marii Biel przedstawiający legendę pt. "Jak to z lnem było". Trzecioklasiści zadbali nie tylko o odpowiednie stroje ale również o ciekawe rekwizyty. Uczniowie klasy trzeciej zebrali gromkie brawa za ogrom pracy jaki włożyli w przygotowanie tego przedstawienia. Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem kolorowych kukiełek przedstawiających ulubionych bajkowych bohaterów. Uczniowie wykazali się wielka kreatywnościa, talentem i zdolnościami manualnymi. Dzień ten pokazał nam, że nauka to nie tylko zwykłe czytanie i rozwiązywanie zadań. Uczenie się może być atrakcyjne i ciekawe a przy dobrej współpracy międzyklasowej nieszablonowe i z korzyścią dla wszystkich biorących udział w projekcie.