Gminne Zawody w Piłce Koszykowej Chłopców i Dziewcząt w gr. starszej

W szkole podstawowej w Sieprawiu odbyły się gminne zawody w piłce koszykowej. W zawodach wzięli udział zarówno chłopcy jak i dziewczęta ze wszystkich szkół w gminie Siepraw.

Każde zawody gminne są rozgrywane systemem „każdy z każdym”, który jest najbardziej sprawiedliwym systemem wyłaniającym najlepszą drużynę turnieju.

Po losowaniu kolejności rozgrywek mecze swe kolejno rozgrywali na przemian dziewczęta i chłopcy z tych samych szkół. Mecze trwały 2 razy po 15 minut ze zmianą stron.

Ostatecznie w kategorii dziewcząt I miejsce zajęły uczennice z naszej szkoły i wywalczyły awans do etapu powiatowego. Niestety nie udało się pojechać i reprezentować szkołę i gminę  na tych zawodach, ponieważ odbyły się 6.12.2022 r. w tym samym dniu co wycieczka do GO jumpu, której nie dało się przełożyć. Chłopcy natomiast zajęli III miejsce po bardzo trudnej rywalizacji. I miejsce zajęła SP w Sieprawiu.