Grudzień w klasie I

Grudzień -miesiąc świąteczny był dla uczniów pełen wrażeń.

Rozpoczęliśmy go od ubierania klasowej choinki, która rozbłysła kolorowym światłem i zasygnalizowała nam początek przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. 6-tego grudnia jak nakazuje tradycja odwiedził nas w klasie prawdziwy Święty Mikołaj! Uśmiechom i radości nie było końca. Grzeczne dzieci- czyli wszystkie- otrzymały wspaniałe prezenty. Codziennie na zajęciach śpiewaliśmy świąteczne piosenki i kolędy. Ulubionymi stały się "Bosy pastuszek" i "Przybieżeli do Betlejem". Na tydzień przed świętami dzieci własnoręcznie ozdabiały upieczone przez mamy pierniczki. Większość nie doczekała Bożego Narodzenia, gdyż szybko znikały w dziecięcych brzuszkach. Były piękne, barwne i pachnące. Dzieci zrobiły również aromatyczne pomarańcze nabijane goździkami. Odtąd cała klasa pachniała świętami. Zajęcia zakończyliśmy wspólną klasową Wigilią, podczas której złozyliśmy sobie wspólnie życzenia zarówno te świąteczne jak i noworoczne.