Laboratoria Przyszłości- BE CREO KIT- zestaw z mikrokontrolerem

BE CREO kit to stworzona w Polsce, interdyscyplinarna pomoc dydaktyczna dla nauczyciela i ucznia, która doskonale wpisuje się w założenia programu Laboratoria Przyszłości.

Zestaw konstrukcyjny z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami pozwala na realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego szkoły podstawowej w zakresie nauki programowania i myślenia komputacyjnego oraz konstruowania modeli technicznych w ramach modelu STEAM. Be Creo to interdyscyplinarna pomoc dydaktyczna, która dzięki zintegrowanej aplikacji z kursem krok po kroku wprowadza ucznia w świat programowania, robotyki i mechatroniki. Uczniowie klas 5-8 na lekcjach informatyki zapoznają sie z podstawowym kursem Be Creo kit. Korzystają pod kierunkiem nauczyciela z mikrokontrolera łącząc go z czujnikami jak diody, przyciski, serwa, fotorezystory oraz innymi akcesoriami.

Dzięki temu zaprojektują i zbudują własne, realnie działające interaktywne modele i urządzenia rozwijające pasję do inżynierii, robotyki i mechatroniki.

BECREOkit już na etapie szkoły podstawowej umożliwia realizację licznych projektów programistycznych co w połączeniu z możliwościami druku 3D pozwala na tworzenie przez uczniów własnych, prototypowych rozwiązań oraz:

• rozwija umiejętności analitycznego i logicznego myślenia,
  • uczy współpracy oraz twórczego wykorzystania technologii,
  • wykorzystuje połączenie oprogramowania i elektroniki do rozwiązywania, praktycznych problemów z otoczenia człowieka,
  • rozwija intuicję algorytmiczną, uczy programowania wizualnego i tekstowego.