Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzony jest   Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, został  on ustanowiony przez UNESCO w 1999 r., a  jego celem jest ochrona mowy ojczystej oraz dbanie o języki zagrożone wyginięciem.

Język jest bardzo ważnym elementem kultury każdego narodu, dbałość o jego poprawność to dowód  patriotyzmu. Wiedzą o tym uczniowie klasy VI, którzy w ramach zajęć kółka zorganizowali obchody tego święta w szkole. Przygotowali gazetkę promującą poprawność językową, przeprowadzili  także patrole ortograficzne, których zadaniem było sprawdzenie znajomości zasad pisowni. Uczestnicy akcji losowali zestawy słów z trudnościami ortograficznymi, a prawidłowe uzupełnienie zestawu nagradzane było drobnymi łakociami. O dobrej zabawie świadczy fakt,że pojemniki z cukierkami szybko opustoszały.