Mistrzowie ortografii z klasy III w Czechówce

Uczniowie klasy III w Czechówce zakwalifikowali się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus”.

W eliminacjach do II etapu brało udział 2040 uczniów klas III z terenu województwa małopolskiego, w tym 5 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czechówce. Mikołaj Włodarczyk i Maja Kiszka, uczniowie klasy III z Czechówki uzyskali odpowiednią ilość punktów i dzięki temu znaleźli się wśród 37 uczestników  kolejnego etapu konkursu. 28 lutego w Szkole Podstawowej im. Piotra Michałowskiego w Krakowie odbył się II etap konkursu. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych oraz ich zastosowaniem. Zmagania ortograficzne polegały na napisaniu dyktanda oraz rozwiązaniu skomplikowanych łamigłówek ortograficznych. Wyniki konkursu i ogłoszenie laureatów nastąpi 24 marca. Trzymamy mocno kciuki za reprezentantów naszej szkoły, dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wysokich wyników.

Maria Durek