"Ale klocki"

20 marca, w poniedziałek uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w wycieczce do Edukacyjnej Sali Zabaw "Ale Klocki" w Myślenicach.

W sali tej znajduje się m. in. ponad pół tony klocków LEGO® wszystkich rodzajów i wielkości tj: LEGO systemowe, LEGO Duplo, LEGO Quatro, LEGO Primo, LEGO Technic czy LEGO Soft i trudno dostępne Creator Expert, Architecture, Jurassic World i BrickHeadz! Pierwszoklasiści wzięli udział w prowadzonych przez animatorów, bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych z zakresu robotyki o wiosenno-świątecznej tematyce. Uczyli się przez zabawę korzystając nie tylko z możliwości jakie dają zestawy klocków LEGO ale również obsługiwali długopisy 3D i za ich pomocą tworzyli barwne pisanki. Dzieci budując różne budowle i tworząc w technice 3D ćwiczyły swoją cierpliwość, sprawność manualną, a także rozwijały wyobraźnię. Rozbudowały takie cechy jak zamiłowanie do nauki i rozwoju co stanowi największą wartość płynącą z uczestnictwa w zajęciach. Z wycieczki dzieci wróciły bardzo zadowolone, uśmiechnięte i z nowymi pomysłami. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych". Organizatorem wycieczki była Wychowawczyni Monika Horecka.