Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt

Zawody w czwórboju lekkoatletycznym polegają na przeprowadzeniu – zgodnie z nazwą – czterech konkurencji lekkoatletycznych (najczęściej uznaje się, że bieg powinien być ostatnią konkurencją, reszta może właściwie występować w dowolniej kolejności)

1. Bieg na 60 m ze startu niskiego,
  2. Rzut piłką palantową na odległość – technika dowolna,
  3. Skok w dal na odległość,
  4. Bieg na 600 metrów (dziewczęta), 1000 metrów (chłopcy).

Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyniki każdego zawodnika przeliczane są na punkty według tabel lekkoatletycznych, po czym wyniki poszczególnych zawodników są dodawane do siebie. Na wynik zespołu składa się 5 najwyższych wyników.

W skład naszego zespołu weszły: Anna Węklar, Klaudia Nowak, Oliwia Gaczoł, Natalia Góra, Katarzyna Cygan, Nikola Talaga, Amelia Kwater

Dziewczęta w zawodach gminnych pokonały wszystkie swoje rywalki i zajęły I miejsce awansując do etapu powiatowego, zdobywając 700 punktów. W klasyfikacji indywidualnej najlepsza w gminnie okazała się Natalia Góra zdobywając 175 punktów, a na II miejscu uplasowała się Anna Węklar z 156 punktami.

Na etapie powiatowym dziewczęta jeszcze poprawiły swoje wyniki zdobywając ogółem 830 punktów i ostatecznie zajęły II miejsce w powiecie, ustępując tylko miejsca SP z Tenczyna. Wszystkim dziewczętom należą się ogromne gratulacje za ogromną wolę walki i determinację.