Sport i historia dla uczczenia pamięci ofiar

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w historycznej sztafecie szlakiem walk partyzantów na terenach naszego powiatu.

To piękna lekcja historii celem uczczenie rocznicy walk partyzanckich AK i BCh, oddanie czci poległym partyzantom  i ludności cywilnej z terenu tzw. „Rzeczpospolitej Raciechowickiej”.  Drugim celem tej sztafety była popularyzacja biegania.

Bieg sztafetowy odbywa się corocznie na długości ok 12,6 km, na trasie Wiśniowa-Dobczyce. W tym roku zawodnicy pobiegli z Wiśniowej (start przy ZPO Wiśniowa) do Dobczyc (meta przy RCOS).

Organizatorami imprezy byli: Gmina i Miasto Dobczyce, Gmina Wiśniowa,  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, partnerami: Rada Wojewódzka LZS Kraków, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, a Patronat Honorowy nad imprezą objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Zawody odbyły się 18 września. W zawodach wzięły udział zespoły 14 osobowe (7 kobiet i  7 mężczyzn). Kobieta biegła ok. 700 m., a mężczyzna ok. 1200 m. W biegu mogli wziąć udział także indywidualni, pełnoletni biegacze, którzy pokonywali cały dystans z Wiśniowej do Dobczyc.

Cała impreza zakończyła się wręczeniem przechodniego pucharu i dyplomów dla wszystkich szkół, którzy wzięli udział. Każdy uczestnik otrzymał pakiet żywnościowy.