Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "KAKTUS"

Uczeń klasy trzeciej - Hubert Kaczmarczyk wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Kaktus”.

Do konkursu przygotowywała go wychowawczyni Maria Durek. Trzecioklasista wykazał się zarówno znajomością podstawowych zasad ortograficznych jak i praktycznym ich stosowaniem.

Konkurs składa się z dwóch etapów: etap I – szkolny, etap II – międzyszkolny, finałowy, przeprowadzony przez organizatorów WKO „Kaktus” w Krakowie. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie. Patronat objęli: Wojewoda Małopolski, Małopolski Kurator Oświaty, Prezydent miasta Krakowa, Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego i Polskie Towarzystwo Kaligraficzne.

17 stycznia odbył się etap I konkursu – szkolny. Uczniowie z całego województwa małopolskiego pisali dyktando w jednym czasie oraz rozwiązywali łamigłówki i różne zadania ortograficzne. Hubert został laureatem tego etapu i 3 marca wziął udział w etapie finałowym.

Etap II konkursu odbył się w Szkole Podstawowej im. Piotra Michałowskiego w Krakowie. Wzięło w nim udział 63 trzecioklasistów z całej Małopolski. Wyniki konkursu dostepne będą 25 marca.

Hubertowi gratulujemy już teraz i życzymy zdobycia tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus”.