Wielki sukces Julii Suder W Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego

Julia Suder została laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Uczennica klasy VIII uzyskała tytuł laureta Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Jest to konkurs organizowany przez Kuratorium Oświaty, a jego laureaci muszą wykazać się umiejętnościami oraz wiedzą na poziomie językowym C1/C2, co jest równoznaczne ze znajomością języka angielskiego w stopniu  zaawansowanym. Dodatkowo należało wykazać się wiedzą na temat znanych Brytyjczyków oraz Amerykanów, zarówno ze świata polityki jak i literatury, sportu czy nauki.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwsza część- etap szkolny odbył się jesienią, druga część- etap powiatowy -uczennica napisała pod koniec stycznia. Natomiast ostatnia część, którą pisała Julia, odbyła się w Krakowie 1 marca 2021.

Uczennica uzyskując bardzo wysoki wynik w ostatnim etapie, została jednocześnie jedną z 47 laureatów całego konkursu, podczas gdy do etapu rejonowego zakwalifikowało się ponad 1500 uczniów z całej Małopolski. Tym bardziej cieszy fakt, że jest jedną z bardzo nielicznych uczniów, którzy poradzili sobie wyśmienicie w konkursie, nie uczęszczając jednocześnie do żadnej ze szkół w Krakowie.

Do konkursu Julię przygotowała nauczycielka języka angielskiego Justyna Ślusarczyk.