Międzynarodowy Dzień Języków

W ramach "Europejskiego Dnia języków" dzieci z grupy "Żabki" odbyły wycieczkę do Włoch ???? Dowiedziały się gdzie są zlokalizowane na mapie, jak wygląda włoska flaga, jakie są charakterystyczne włoskie potrawy i zabytki oraz poznały kilka zwrotów w języku włoskim. Grupa młodsza "Motylki" odkrywały tajemnice Niemiec. Dowiedziały się gdzie zlokalizowany jest omawiany kraj, usłyszały kilka praktycznych zwrotów oraz ozdobiły znane marki niemieckich samochodów. Zajęcia w grupach Motylki i Żabki przeprowadziła Katarzyna Listwan.

Grupa Smerfy poznawała bliżej Wielką Brytanię. Przedszkolaki wykonały kilka ciekawych zadań związanych z tym krajem. Odszukiwały ukryte pod solą charakterystyczne elementy dla Wielkiej Brytanii, układały puzzle oraz kolorowały malowanki. Natomiast grupa Jeżyków w tym dniu zapoznawała się z innym krajem Europy- Francją. Czterolatki poznały ciekawostki związane z tym krajem. Nie zabrakło również ciekawych zdań z którymi musieli się zmierzyć m.in. dzieci odszukiwały charakterystyczne dla Francji potrawy, zabytki itp. układały puzzle z których powstała wieża Eiffla. Zajęcia w grupie Smerfy i Jeżyki przeprowadziła Anna Kowalczyk.