Obchody odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole

Każda klasa na swój sposób, ze względu na panującą sytuację, świętowała 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie klasy 1 wzięli udział w lekcji otwartej przygotowanej przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Ponadto uczniowie klasy I podczas wielu działań przygotowanych prze zPanią Justynę Bielawska-Ptak mogli zapoznać się z historią kraju, w którym mieszkają. Odbyła się pogadanka na temat „Co to znaczy być patriotą?". Wykonali prace plastyczno – techniczne przedstawiające nasze godło, chorągiewki biało-czerwone oraz mapę Polski w barwach ojczystych.

Uczniowie klasy III wykonali niepodległościowy lapbook, który zaawisł na szkolnym korytarzu. Do ich wspólnego czytania, w ramach lekcji otwartej, zostali zaproszeni równiez uczniowie klasy I. Wszyscy z zainterseownaiem i zaciekawieniem przeglądali i czytali informacje i wiadomości historyczne zamieszczone w lapbookach.  Równiez po 111 listopada klasa będzie kontynuowała tematyke patriotyczną. Pozna nasza historię, zdefiniuje czym jest patriotyzm oraz będzie spiewała piosenki patriotyczne.

Klasa IV zilustrowała hymn Polski. Fragmenty tekstu zostały uzupełnione przez nich ilustracjami, a następnie odśpiewano hymn.

klasa V przygotowała bardzo efektowne i starannie wykonane  gazetki dotyczące jednego z najważniejszych momentów w historii Polski. Ich prace można zobaczyć na korytarzach naszej szkoły.

Uczniowie klasy VI odbyli pogadankę i wykonywali piękne kotyliony przy dźwiękach piosenek patriotycznych.

Wszystkie klasy o godzinie 11.11 odśpiewali w ramach akcji "Polska do hymnu" hymn Polski.