Laboratoria przyszłości- Robotyka

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła zakupiła min. zestawy klocków LEGO Education SPIKE ESSENTIAL oraz PRIME.

Laboratoria Przyszłości to program, którego celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów. Na zajęciach robotyki uczniowie poznali zestawy Klocków Lego-PRIME oraz ESSENTIAL. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci bardzo chętnie pracowały, pomagały sobie wzajemne.

Klocki LEGO Education SPIKE ESSENTIAL pozwalają uczyć umiejętności rozwiązywania problemów i opowiadania historii podczas zabawy, która uczy dzieci wytrwałości i samodzielnego myślenia. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom w interaktywny sposób poznawać zagadnienia związane z przedmiotami STEAM.

Klocki LEGO SPIKE PRIME to rozwiązanie ktore pozwala połączyć budowanie modeli z programowaniem. Stworzono je by pomóc w nauczaniu zagadnień STEAM, które cieszą się takim powodzeniem.

Cele edukacyjne zajęć:

• myślenie komputacyjne (działanie polegające na znajdowaniu rozwiązań do skomplikowanych otwartych problemów),

• inżynieria projektowa,

• komunikacja ustna,