Dzień Niedźwiedzia Polarnego

7 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Niedźwiedzia Polarnego.

Niedźwiedź polarny jest zwierzęciem wzbudzającym ludzką sympatię - jest bielutki, puchaty a jego pysk wygląda na uśmiechnięty, Młode niedźwiadki wyglądają jak pluszowe przytulanki. Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w zajęciach o niedźwiedziu polarnym, które zorganizowała ich wychowawczyni Monika Horecka. Miały one na celu uwrażliwienie dzieci na potrzebę ochrony tego zagrożonego gatunku. Dzieci poznały wygląd i zachowanie niedźwiedzia polarnego, jego zwyczaje a także zagrożenia ze strony człowieka i zmian klimatycznych. Dzień Niedźwiedzia Polarnego posłużył do przypomnienia o tym, że zmiany klimatu zależą od nas wszystkich i że los niedźwiedzia polarnego i jego sąsiadów leży w naszych rękach.