Żywa lekcja przyrody w klasie III

Niedawno naszą szkołę odwiedzili nadzwyczajni goście, którzy przybyli w klatkach z uczniami klasy III.

Mowa tu o ich domowych pupilach : chomikach, króliku i świnkach morskich. Dzieci długo czekały na te okazję, aby móc pochwalić się swoim ukochanym zwierzakiem, opowiedzieć o jego zwyczajach i sposobach zajmowania się nim. Taka szansa pojawiła się w związku z omawianą w klasie III lektura pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Zwierzęta w szkole wzbudziły powszechna sensacje wśród uczniów całej szkoły, a szczególnie wśród przedszkolaków. Żywa lekcja okazała się udanym sposobem na przyswojenie wielu ciekawostek na temat zwierząt, przyrody, a także inspiracją do wprowadzenia dzieci w świat literatury.