W naszej szkole odbyła się I Edycja Powiatowego Konkurs Wiedzy z Zakresu Organizacji Systemu Pierwszej Pomocy Przedlekarskiej, pt.: „Na mnie zawsze możesz liczyć”.

Przedsięwzięcie przeznaczone było dla uczniów szkół podstawowych z Powiatu Myślenickiego. Konkurs był jednoetapowy i składał się z testu jednokrotnego wyboru i dwóch pytań do uzupełnienia. Koordynatorem konkursu była pani M. Święch.

Celem konkursu była popularyzacja zagadnień pierwszej pomocy przedmedycznej, rozwijanie zainteresowań młodzieży problemami pierwszej pomocy, pogłębianie wiedzy na temat ratowania ludzkiego życia oraz wskazanie jak ważna dla potencjalnego poszkodowanego jest umiejętność udzielania pomocy, przez osoby znajdujące się na miejscu zdarzenia. Tego rodzaju akcje przygotowują i zachęcają uczniów do udziału w różnego rodzaju wolontariatach.

Po napisaniu testu uczestnicy konkursu przeszli na salę gimnastyczną i w bardzo miły sposób spędzili czas oczekując na wyniki, grając w różne gry i zabawy. Dzięki temu mogli się lepiej poznać i nawiązać nowe znajomości. Do grona laureatów zapisali się: Bartłomiej Szczurek i Weronika Leszczyńska – III miejsce, Patrycja Wylegała – II miejsce i Aleksandra Chlebda – I miejsce. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy i i zapraszamy na kolejną edycję konkursu za rok.

Sponsorami konkursu byli: Wójt Gminy Siepraw pan Tadeusz Pitala, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Czechówce i Firma Media Expert z Myślenic. Serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane serce.