Kolorowe boiska

Wygrajmy Czechówce boisko!

Szkoła Podstawowa w Czechówce bierze udział w ósmej edycji programu społecznego „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, w którym nagrodą główną jest wielofunkcyjne boisko! Aby jej pomóc wystarczy tylko jedno kliknięcie myszki!

Celem kampanii pod egidą Ministerstwa Sportu i Turystyki jest promocja aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży. Nagrodą główną dla zwycięzcy konkursu jest wielofunkcyjne boisko. Do tej pory organizator kampanii – Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, ufundował budowę aż siedmiu takich boisk. Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych, które nie mają boiska szkolnego lub posiadany przez nie obiekt jest w złym stanie technicznym i wymaga gruntownej renowacji.

W tym roku szkoły biorące udział w konkursie za zadanie miały zespołowe przygotowanie LipDuba, czyli rodzaju wideoklipu, w którym występujące osoby poruszają wargami do odtwarzanej z playbacku piosenki. LipDub nagrywany jest jednym, nieprzerwanym ujęciem, a osoby te śpiewając wykonują wcześniej ustaloną (lub spontaniczną!) choreografię.

I najważniejsze! Jak pomóc szkole wygrać wymarzone boisko: wystarczy tylko wejść na stronę koloroweboiska.pl i na mapie Polski wybrać Małopolskę. Wtedy wczyta się (dość krótka) lista uczestniczących w programie z tego regionu szkół (jedyny przedstawiciel powiatu myślenickiego), gdzie bez trudu można odnaleźć szkołę im. Świętego Brata Alberta w Czechówce. Klikając na jej nazwę otworzy się strona, gdzie będzie można oglądnąć wideoklip i zagłosować jednym kliknięciem! Można to robić codziennie! Każdy głos się liczy! Liczymy na państwa pomoc!

Głosowanie trwa do 25 czerwca 2014 r. (włącznie). Najważniejszym celem jest, by szkoła znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu wszystkich szkół, ponieważ tylko te szkoły będą brały udział w wielkim finale.