Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Czechówce

ul. Szkolna 72

32-406 Czechówka

tel. / fax.: 12 274 65 70

Adres

ul. Szkolna 72


32-406 Czechówka


tel. / fax.: 12 274 65 70


Europejski Dzien Języków w naszej szkole

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkola włączyli się aktywnie do tej uroczystości.Europejski Dzień Języków obchodzony był w naszej szkole już po raz drugi.  Tego dnia wszyscy uczniowie zaangażowali się ochoczo w różnorodne zadania- coś dla siebie mogli znaleść 3-latkowie jak i uczniowie klasy VI.

Najmłodsi nasi podobieczni mieli za zadanie pokolorować flagi europejskie, które później zaprezentowali przed całą szkołą oraz zaśpiewali piosenkę Panie Janie w języku polskim.  Klasy I-III przygotowały plakaty obrazujące jedno z państw europejskich, a  ich  prace plastyczne dopełniły piosenki zaśpiewane w języku , w którym posługują się mieszkańcy kraju zaprezentowanego na plakatach. Dzieci wykonały  piosenki w języku włoskim, francuskim, niemieckim oraz angielskim. Wszyscy uczniowie mieli również okazję usłyszeć przywitania w różnych językach europejskich- w ich prezentacji pomogli uczestniczy koła językowego z  klasy IV.

Uczniowie z klasa IV- VI uczestniczyli również w grze "Jeden z dziewięciu", w której mieli okazję wykazać się wiedzą dotycząca jezyków oraz znajomości państw i miast europejskich. Nie zabrakło pytań o pochodzenie Kubusia Puchatka czy Pippi, filmów na których należało rozpoznać zaprezentowanego bohatera kreskówki lub miasto, czy zagadek dotyczących flag. Zwycięscą została uczennica klasy VI Patrycja Panuś.

Włożony wkład pracy został nagrodzony naklejką w jednym z języków europejskich- otrzymali je uczniowie przedszkola oraz klasy 0, wszyscy natomiast otrzymali symbolicznego cukierka na osłodę tego ważnego dnia.

Imprezę z okazji Europejskiego Dnia Języków zorganizowała p. Justyna Ślusarczyk.