Dzień Patrona Szkoły – Świętego Brata Alberta

ok. 10:00 – program artystyczny w wykonaniu uczniów

od 10:30:

- „Kuchnia świętego Brata Alberta” – poczęstunek

- zajęcia plastyczne „Tak jak nasz patron malujemy pejzaże”

- gry i zabawy sportowe

12:30 – zakończenie imprezy

Po raz kolejny nasza szkoła obchodziła Święto Patrona Szkoły- Świętego Brata Alberta. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. celeberowaną  przez ks. Damiana Zająca. Było to zapewne historyczne wydarzenie, jako że po raz pierwszy msza odbyła się na terenie szkoły.

Następnie uczniowie przedstawili krótką inscenizację przedstawiającą życie Brata Alberta.

Uczniowie klas I- VI zaśpiewali oraz zatańczyli piosenkę  "Miłość Cię znajdzie". Całości przedstawień przypatrywali się zaproszeni na uroczystośc rodzice uczniów.

W myśl Brata Alberta " Trzeba być dobrym jak chleb" wszyscy mieliśmy sposobność skosztować owoców, ciasta oraz innych pyszności przygotowanych i przyniesionych przez uczniów.

Dalsza część dnia to zabawy oraz konkursy sportowe oraz malowanie pejzaży ukazujących piękno naszej miejscowośći.