Wizyta Gościa z Laponii

Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem

Bo gdzieś zgubił saneczki w tę zimową

pogodę.

Tralala ,huhu ha, co to za Mikołaj…”

Tak piątego grudnia śpiewały dzieci z grupy „Biedronki”, w oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem… Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły, lecz  zanim zaczął odwiedzać dzieci w przedszkolu, zawitał do klas pierwszych i klasy trzeciej

Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci.

Nasz gość zaczął swoją wizytę od najmłodszych. Dzieci z grupy „ Biedronki” pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci. A prezenty były wspaniałe. Królowały zabawki, ale również książki, kredki  no i przede wszystkim słodycze.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały tę chwilę, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.