Wycieczka przedszkolaków do Gospodarstwa Agroturystycznego „ Słoneczna Czechówka”

W dniu 20 maja dzieci z grupy „ Żabki” i „ Tygryski” zaraz po śniadaniu wyruszyły na pieszą wycieczkę.

Na naszych podopiecznych czekało mnóstwo atrakcji……na miejscu przywitały nas miłe panie, które oprowadziły nas po gospodarstwie, obejrzeliśmy kojce w których stoją konie, mogliśmy je głaskać…..staraliśmy zachować ciszę aby nie denerwować zwierząt, ale ciężko nam to wychodziło….tyle emocji jak tu być cicho….:) Z uwagą słuchaliśmy o czym opowiadał nam pani Dorotka i zadawaliśmy pytania: Co konie jedzą?  Po co mają podkowy i czy ich to nie boli?  Ile koni mieszka w stajni?  Który koń jest najstarszy, a który największy? itp.  Mieliśmy również możliwość czyszczenia i czesania koników….to była frajda….. I w końcu najważniejsza część naszej wycieczki…..przejażdżka na koniu!!!

Na koniec mogliśmy odpocząć i podzielić się wrażeniami przy grillowanej kiełbasce, która na nas czekała…… Zmęczeni drogą ale, bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów…..To była bardzo udana wycieczka!!!!