Ślubowanie pierwszaków

W dniu 14 października odbyło sie uroczyste ślubowanie uczniów klasy I.

W Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Czechówce miało miejsce niezwykłe wydarzenie – ślubowanie klas pierwszych. W tym roku szkolnym klasa I składała ślubowanie pod opieką Magdaleny Batko. Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami.
Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i deklamacji. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Przewodnicząca szkoły Julia Wasyl przywitała pierwszoklasistów i wprowadziła ich w społeczność uczniowską. Krasnal – Maksymilian Gawęda na tę uroczystość przygotował pytania dla dzieci i rozbawił żartami przejętych pierwszoklasistów.
Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Stanisławę Kasprzycką.
Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymację i odblaski. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości był jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcia klas pierwszych i poczęstunek przygotowany przez rodziców.