Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Tegoroczny Dzień Komisji Edukacji Narodowej przebiegł pod hasłem "Nie bądź niewolnikiem jedzenia, wybierz zdrowie".

14 października w naszej szkole odbyło się spotkanie promujące zdrowie odżywianie. Imprezę rozpoczęły życzenia SU skierowane do nauczycieli , pracowników szkoły i  wszystkich uczniów z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej

Następnie pani Krystyna Kiszka, pielęgniarka przeprowadziła pogadankę o zasadach właściwego odżywiania. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przedstawili prezentację ,dotycząca warzyw, owoców, witamin i minerałów . Zaprezentowali piramidę żywieniową , a także omówili zagrożenia  cywilizacyjne związane z jedzeniem.

Głównym punktem spotkania było przygotowanie „talerzy zdrowia”, czyli smacznych i zdrowych posiłków. Efekty pracy poszczególnych grup były imponujące, potrawy zaskakiwały smakiem, pięknem i pomysłowością. Równie ciekawe były kolorowe plakaty o tematyce prozdrowotnej, tworzone przez zespoły klasowe.