Spotkanie z pocztą- "Projekt Znaczka"

"Projekt znaczka"- warsztaty plastyczne dla klas I-III zorganizowane we wspólpracy z Poczta Polską

Znaczki pocztowe

Gdy wysyłasz listy, paczki,

zawsze naklej na nich znaczki.

W dobrym miejscu, dobrym klejem,

na nich stempel niech widnieje.

W znaczkach są zawarte myśli,

coś co czasem ci się przyśni.

Są pejzaże, piękne łąki,

zachód słońca, kwiatów pąki.

[Bożena Forma]

29. 10. 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikiem Poczty Polskiej. Pani… przedstawiła uczniom z klasy 1, 2a, 2b oraz 3 historię znaczka pocztowego oraz zaprezentowała bardzo ciekawe projekty znaczków, wykonanych przez polskich projektantów. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, kim był pocztylion, kto to filatelista, a także skąd wzięło się logo Poczty Polskiej – trąbka. Zajęcia okazały się być bardzo atrakcyjne. Uwieńczeniem spotkania było własnoręczne zaprojektowanie wymyślonych znaczków, za pomocą dostępnych materiałów plastycznych. Ta lekcja na długo pozostanie w naszej pamięci.