Bieg Niepodległości

Na obiektach sportowych „Słoneczny Park” w Sieprawiu odbył się pierwszy, gminny „Bieg Niepodległości”. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum.

Celem tego biegu było:

• popularyzacja biegów jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu,

• promowanie zdrowego stylu życia oraz integracja,

• uczczenie pamięci walczących o niepodległość.

Uczniowie biegli w sztafecie 4 x 400 m. Nasi zawodnicy po pierwszej zmianie byli na I miejscu, na drugiej powiększyli przewagę, na trzeciej jeszcze ją powiększyli, natomiast na czwartej zmianie, niestety przewaga stopniowo malała, tak, że na linii mety ostatni zawodnik został doścignięty. Ostatecznie nasza sztafeta zajęła II miejsce przegrywając z Sieprawiem o 0,01 s.

Wszyscy uczestnicy po biegu skosztowali ciepłej herbatki, a najlepsi zostali nagrodzeni dyplomem i medalami.