Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest w trzeci czwartek listopada, w tym roku ten dzień wypadł 17 listopada.

Chociaż to wydarzenie możemy znaleźć w wielu kalendarzach świąt nietypowych, jest ono jak najbardziej ważne i znaczące.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce papierosy nałogowo pali około 9 milionów osób. 18-24 lata - to wiek, w którym ludzie zaczynają palić nałogowo. Ponad 50 proc. uzależnionych od nikotyny osób, chciałoby skończyć z nałogiem. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu jest doskonałą okazją, aby to zrobić.

Nasza szkoła również włączyła się w tą ważną akcję aby młodzi ludzie nie chcieli sięgać po papierosy a dorośli, którzy palą mieli większą świadomość swojego nałogu. W akcję zaangażowany był samorząd szkolny, spółdzielnia uczniowska i uczniowie klasy VI. Została przygotowana gazetka ścienna o szkodliwości palenia papierosów, klasa VI wspólnie z nauczycielem przygotowała plakat o rzucaniu palenia. 17.11 2016 r. (czwartek) samorząd uczniowski i członkowie spółdzielni przez cały dzień rozdawali ulotki wszystkim uczniom i pracownikom szkoły. Ulotki zostały również umieszczone na internetowej stronie szkoły.