Gminny konkurs plastyczny

W listopadzie 2016r. w Szkole Podstawowej w Czechówce odbył się gminny konkurs plastyczny „Postacie z bajek” dla dzieci z przedszkoli w całej gminie

Organizatorkami konkursu była Pani Anna Tondera, Pani Justyna Bielawska-Ptak i Pani Beata Orzechowska. Celem konkursu była chęć rozwijania dziecięcych talentów i umiejętności oraz wspieranie programu MEN „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” i tym samym zachęcenie rodziców i dzieci do szukania inspiracji w literaturze. Ważne jest aby dzieci rozwijały swoją inwencje twórczą, kreatywność, poprzez możliwość wykorzystywania różnych narzędzi, pomocy. Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym, jest formą ekspresji, ale także formą kontaktu z najbliższym otoczeniem. Realizowane działania pomogły kształtować odpowiednie cechy w psychice dziecka takie jak wrażliwość na piękno, wyobraźnię, pamięć wzrokową, pomysłowość, cierpliwość oraz sprawność manualną.

Na konkurs wpłynęły 73 prace z przedszkoli z całej Gminy Siepraw, wśród których trudno było wyłonić najpiękniejszą postać z bajki. Dziękujemy przedstawicielom jury: Pani Dyrektor Stanisławie Kasprzyckiej, Pani Magdalenie Batko i Pani Justynie Ślusarczyk za wyłonienie zwycięzców a także Wójtowi Gminy Siepraw Panu Tadeuszowi Pitali za ufundowanie nagród oraz dzieciom biorącym udział w konkursie. Oto wyniki konkursu:

I MIEJSCE:

Kornelia Salawa, 5 lat, Siepraw

Maksymilian Kalisz, 3 lata, Czechówka

II MIEJSCE:

Martyna Skoczylas, 3 lata, Zakliczyn

Patrycja Kantor, 6 lat, Siepraw

Maria Ptak, 5 lat, Zakliczyn

III MIEJSCE:

Jan Węgrzyn, 4 lata, Zakliczyn

Mateusz Nowak, 5 lat, Zakliczyn

WYRÓŻNIENIA:

Dawid Dudek, 5lat, Siepraw

Filip Wyrostek, 6 lat, Łyczanka

Maksymilian Kasperek, 5 lat, Zakliczyn

Amelia Filiciak, 6lat, Siepraw

Helena Gwóźdź, 6 lat, Siepraw

Wiktor Chlebda, 6 lat, Zakliczyn

Nikola Wojtaczka, 5lat, Siepraw

Wiktoria Tylek, 4lata, Siepraw

Magdalena Lach, 3 lat, Czechówka

Poniżej zamieszczamy również krótki filmik ukazujący prace uczestników konkursu.