Dbam o lasy i zwierzęta- spotkanie w nadleśnictwie

W listopadzie w ramach dalszej akcji „Dbam o lasy i zwierzęta” uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Myślenicach.

Dzieci brały udział w pogadance przygotowanej przez leśnika pana Wiktora Siłuszyk. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Leśniczy zainteresował dzieci swoimi opowieściami wykorzystując różne ilustracje, obrazki, eksponaty i naturalne okazy. Dużą radość dzieciom sprawiło spotkanie z eksponatem wilka. Uczniowie wykonali zdjęcia. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali broszurki przyrodnicze, naklejki, książeczki oraz batony i soki. Dzieci miały możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Serdecznie dziękujemy za miłą współpracę z Nadleśnictwem w Myślenicach oraz szczególne podziękowanie kierujemy panu leśniczemu Wiktorowi Siłuszyk za wielkie zaangażowanie w pracę z dziećmi.

Opracowała: Magdalena Batko