Wycieczka do kina Kijów- "Tańce połamańce"

W październiku uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wzięli udział w warsztatach filmowo-tanecznych w krakowskim kinie Kijów.

W czasie warsztatów pt. "Tańce-połamańce" w przystępny i humorystyczny sposób przedstawiona została wiedza na temat historii tańca, podstawowych figur, elementów strojów scenicznych, czy ludowych. Aktorzy prowadzący tę interaktywną lekcję, na żywo dawali popisy tańca w najróżniejszych stylach, zapraszając także dzieci do powstania z foteli.

Na wielkim ekranie uczniowie obejrzeli film "Rysiek Lwie Serce". To historia chłopca, który pomimo wielu przeciwności losu dąży do spełnienia swojego wielkiego marzenia - pragnie zostać rycerzem. Wszyscy kibicowali Ryśkowi w tym dążeniu i cieszyli się z happy endu.

Opracowała  Magdalena Batko