Bądź bezpieczny-wizyta policjanta w przedszkolu

W dn.08.03.2017r. nasze przedszkole odwiedził policjant z Komendy Miejskiej Policji w Myślenicach – dzielnicowy, sierżant Dawid Wietrzyk.

Policjant przeprowadziły prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997.

Policjant uświadomiły przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Na zakończenie spotkania, obdarowały dzieci upominkami w postaci kolorowanek, a przedszkolaki dziękując za cenne rady wręczyły dyplom. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.