Spotkanie Wielkanocne

W dniu 07.04.2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie wielkanocne.

Jak co roku, spotkaliśmy się w okresie przedświątecznym, aby wspólnie spędzić tej wyjątkowy czas. Tym razem uczniowie każdej klasy zaprezentowali wybrany zwyczaj wielkanocny. Dzieci przedszkolne przygotowały wielkanocne piosenki. Klasa I-zwyczaj święcenia palm w Niedzielę Palmową, klasa II-zwyczaj malowania jaj, klasa IIIa i IIIb –zwyczaj święcenia pokarmów, klasa IV-obchody Wielkiej Niedzieli, klasa V-Lany Paniedziałek i klasa VI-zwyczaj wiezienia kogucika. Wszystkie klasy zaprezentowały się doskonale a tym samym przybliżyły nam tradycje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych. Po występie wszyscy zebrani mieli możliwość degustacji tradycyjnych wielkanocnych potraw, przygotowanych przez Radę Rodziców. Organizatorkami uroczystości była Pani Renata Michałowska-Para i Pani Justyna Bielawska-Ptak.