Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Czechówce

ul. Szkolna 72

32-406 Czechówka

tel. / fax.: 12 274 65 70

Adres

ul. Szkolna 72


32-406 Czechówka


tel. / fax.: 12 274 65 70


Profilaktyka zdrowia

"Twoje studio zdrowia"- W zdrowym ciele zdrowy duch, -czyli o tym jak promujemy zdrowy styl życia wśród dzieci

 

 

W dniu 19.09.2017r. w czasie zajęć lekcyjnych odbyło się spotkanie z P. Iwoną Żołnierczyk byłą uczennica naszej szkoły. Pani Iwona ze swoją koleżanką prowadzi w Sieprawiu klub fitness „Twoje studio urody”. Oprócz ćwiczeń fizycznych Panie promują zdrowe odżywianie i zajmują się coachingiem.

Pani Iwona i Kasia przygotowały autorską baśń. Zabrały uczniów klas 1-3 na krótką chwilę w magiczną podróż do Kolumbii, Indii oraz Meksyku, podczas której dzieci mogły poznać trzy rytmy taneczne: zumbię, bollywood, quebraditę.  Zajęcia oparte były na ruchu, fizycznej aktywności.

Miały one na celu propagowanie uprawiania sportu jako wszechstronnego rozwijania nie tylko ciała, ale i ducha. Lekcja ta była profilaktyką otyłości oraz schorzeń układu ruchu u najmłodszych.

Panie uświadomiły dzieciom, jak bardzo sport sprzyja rozwojowi silnej woli, wytrzymałości, rywalizacji, że wzbudza potrzebę aktywności. Uczy też konieczności podporządkowania się określonym zasadom, poczucia odpowiedzialności i obowiązku, kształtuje naszą osobowość. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, które dały im nie tylko wiedzę ale również radość i satysfakcję.

Przygotowała mgr Monika Horecka