Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Czechówce

ul. Szkolna 72

32-406 Czechówka

tel. / fax.: 12 274 65 70

Adres

ul. Szkolna 72


32-406 Czechówka


tel. / fax.: 12 274 65 70


Wycieczka do Pszczyny i Wadowic

W dniu 04.10.2017r klasy IV a i IV b udały się na wycieczkę.

Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Zamek w Pszczynie na Śląsku to dawna rezydencja magnacka. Wraz z zabytkowym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim o powierzchni 156 ha tworzy zespół pałacowo-parkowy. W Zamku w Pszczynie zachowało się oryginalne wyposażenie i meble, które sprawiają, że jest on obecnie jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej w Polsce.

Drugim punktem wycieczki były Wadowice. Tam zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, gdzie odbyliśmy wzruszającą podróż w czasie do lat dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły, następnie jego drogi kapłańskiej, aż po Jego wielki pontyfikat. Muzeum łączy w sobie tradycyjne elementy – oryginalne mieszkanie rodziny Wojtyłów oraz nowoczesne interaktywne wystawy multimedialne. Przy okazji pobytu w Wadowicach nie mogło zabraknąć wizyty w cukierni i degustacji słynnych kremówek papieskich.

Wycieczkę zorganizowała pani Irena Petrosjan, która była jej kierownikiem. Opiekunami były panie Anna Radzik i Małgorzata Nowak.