Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Czechówce

ul. Szkolna 72

32-406 Czechówka

tel. / fax.: 12 274 65 70

Adres

ul. Szkolna 72


32-406 Czechówka


tel. / fax.: 12 274 65 70


Europejski Dzien Języków

11 października w naszej szkole i predszkolu odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków.

To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Nasza szkoła włączas ię do działań już ósmy rok i jak co roku uczniowie biorą udział w licznych zadaniach. W tym roku wydarzenie zostało zgłoszone również do euroepejskiej bazy planowanych wydarzeń w ramach EDJ.

Tej jesieni uczniowie przedszkola przygotowali techniką dowolną po dwie piękne flagi. Jedną przygotowano a galaretek a druga technika dowolną. Było więc nie tylko kolorowo ale i smacznie.
Młodsi uczniowie szkoły przygotowali językowe kalambury , a uczniowie klas IV-VI mieli do rozwiązania po kilka zadań. Pierwszym z nich było udzielenie informacji na pytania ukryte w kodach QR. Uczniowie skanując kody, poznawali pytania dotyczące języków na odpowiedzi na nie szukali w internecie. Za właściwą odpowiedź otrzymywali litery, a których należało ułożyć hasło. Kolejnymi wykonanie mapy Niemiec, rozwiązanie krzyżówki oraz zapoznanie się ze zwrotami grzecznościowymi w różnych językach.
Podczas rozwiązywania zadań, wszyscy uczniowie doskonale się bawili, zdobywając jednoczesnie wiedzę oraz dosknaląc swoje umiejętności IT.
Za organizację wydarzenia odpowiedzialne były p. Justyna Ślusarczyk, p. Jolanta Bujas oraz p. Anna Tondera.