Bal duszka

W dniu 30 listopada odbyła się lekcja otwarta w klasie III z udziałem
Rodziców oraz pani Dyrektor.

„Bal duszka” – pod takim hasłem zostały zorganizowane zajęcia otwarte dla rodziców uczniów klas III. Zajęcia trwały 3 godziny. Rodzice obserwowali przez godzinę pracę dzieci, ich zmagania z rozwiązywaniem kolejnych zadań. Następnie rolę obserwatora zamienili na rolę uczestników wspólnych wróżb „Grosik na szczęście” i „Supełki”. Najwięcej radości dostarczyli dzieciom w zabawie „Piszę w ciemności”.

Kolejnym etapem zajęć były wróżby dla dzieci. Rodzice świetnie wcielili się w rolę wróżbitów. Wybór wróżb był bardzo duży. Emocji nie brakowało. Nie zabrakło też wspólnej zabawy przy muzyce. Wszyscy ochoczo poddali się rytmom. Jak bal to bal. Nie zabrakło słodkich łakoci. Wszyscy smakowali pyszne wypieki.

Uroczystość zakończyła się oczekiwaną wróżbą „lanie wosku”. Dzieci pieczołowicie wyciągały z wody odlane z wosku figury i próbowały interpretować co oznaczają.

Zajęcia były wspaniałą formą integracji rodziców i zespołu klasowego. Wspólna zabawa sprawiła dzieciom wiele radości i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.