Wycieczka na lotnisko

W piątek 16.03 uczniowie „Zerówki” i pierwszej klasy musieli wstać wyjątkowo wcześnie, pomimo to nikt nie narzekał i na twarzach malował się uśmiech i podekscytowanie.

Był to dzień wyjątkowy – dzień wycieczki na Lotnisko w Balicach  Na początek przygotowano dla nas wspaniałe przedstawienie, po którym dowiedzieliśmy się jak odpowiednio zachowywać się na lotnisku, a następnie mieliśmy okazję wykorzystać naszą wiedzę na specjalnym Terminalu, podczas symulowanej odprawy pasażerskiej. Dzięki uprzejmość i zaangażowaniu taty Amelki, jako jedyna grupa miała możliwość doświadczenia dodatkowych atrakcji. Na początek każdy został szczegółowo sprawdzony przez służbę bezpieczeństwa, by następnie móc autobusem (prowadzonym przez wóz strażacki) przejechać przez płytę lotniska. Na płycie mieliśmy okazję zobaczyć startujące i lądujące zaraz obok samoloty pasażerski oraz wojskowe. Wewnątrz autobusu panowała atmosfera radosnego pogniecenia i od czasu do czasu słychać było głośne: Łooooooo  Następnie ugoszczono nas w budynku straży pożarnej, gdzie uprzejmi panowie strażacy zaprezentowali swój nowoczesny samochód strażacki i najważniejsze… zaprezentowali jak pryska wodą podczas akcji. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem w powietrzu unosiły się głośne okrzyki, piski i brawa. Szymon z naszej grupy powiedział nawet : „To lepsze niż McDonald ”, więc myślę, że nie trzeba nic więcej dodawać. Na koniec panowie strażacy pokazali jak zjeżdża się podczas akcji na specjalnych rurach. Dzieci jeszcze długo opowiadały sobie o wielkich przeżyciach.