Dzien koloru żóltego

Żółty to jeden z najcieplejszych kolorów. Dzieci zapytane, co dla nich oznacza kolor żółty, odpowiadały: słońce, radość, uśmiech, kwiaty, wiosna, plaża.

Te skojarzenia były inspiracją do zabaw podczas ŻÓŁTEGO DNIA w przedszkolu, który obchodziliśmy w piątek.

W tym dniu każdy kto tylko mógł miał na sobie coś żółtego. Zabawę rozpoczęła znana wszystkim piosenka „Kaczuszki” .

Nie obyło się bez zawodów w których każda grupa musiała podać jak najwięcej żółtych rzeczy, oczywiście był remis ;-). Nie zabrakło konkursów, zagadek, pląsów i innych tańców. Wspólny śpiew piosenki optymistycznie nastroił przedszkolaki, które oddały się pracy plastycznej: malowaniu farbami, wyklejaniu plasteliną czy też bibułą żółtego słoneczka....a na sam koniec zostawiliśmy to co najlepsze, dekorowanie babeczke żółtym lukrem i posypką.

Były pyszne ...a przede wszystkim ŻÓŁTE !!!! Bardzo dziękujemy pani Zosi Kurek za upieczenie babeczek...

Radosny żółty kolor sprawił nam wiele radości!