Rok 2012 Rokiem Korczaka- przedstawienie w wykonaniu klas IV- VI

"Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem jak to się robi".  - Janusz Korczak

Rok 2012 został przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłoszony rokiem Janusza Korczaka. W grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, uczcilismy więc  jego pamięć i  uroczystym apelem zamknęlismy obchody poświęconego mu roku. W poniedziałek, 17 grudnia cała społeczność szkolna zgromadziła się ,by uczestniczyć w inscenizacji o Korczaku. Specjalną akademię przygotowali klasy IV, V oraz VI   wraz z Panią Anną Fołda oraz Justyną Ślusarczyk. Za pomoca filmów, muzyki żydowskiej, wierszy oraz informacji na temat tego wielkiego człowieka przenieśliśmy się w czasy, w których Janusz Korczak żył i walczył o godność swoich małych podopiecznych. Wspomnieliśmy jego sylwetkę, słowa, dobre serce i to, co zrobił dla dzieci. Oddaliśmy hołd wspaniałemu Polakowi, który poświęcił siebie dla innych i całym swym życiem pokazał, co to znaczy być człowiekiem.